WPR 29UM

Mercedes O530 v2.0 (Alterr) + soundpack mod v4.3 (Morphi)
mapa: Neuendorf (OMSI Add-on)
licencja: CC BY-NC 4.0Mercedes-O530-Raszyn-Sekar-Trans

Dziesięć lat temu też podjąłem próbę odwzorowania tego autobusu. 😉

Wróćmy do OMSI:


 

Trochę historii

Centrum handlowe Fort Wola zostało otwarte na początku 2001 roku. Kilka miesięcy później, 3. października została uruchomiona pierwsza linia bezpłatna mająca dowozić potencjalnych klientów. Obsługiwał ją PPKS Piaseczno specjalnie udekorowanym Jelczem L11/2. Linia nie kursowała długo – została zlikwidowana 1. lutego 2002 r.

Dyrekcja centrum nie zrezygnowała jednak z tego pomysłu. W miejsce jednej linii stworzyła dwie, oznaczone numerami 121 i 122. 121 była linią okrężną obsługującą Jelonki, 122 była nieco dłuższa, zapuszczała się aż na Bemowo. Obsługiwał je również PPKS Piaseczno, także nie cieszyły się wysoką frekwencją.

Jednak do trzech razy sztuka, jak głosi przysłowie. 15 października 2004 r. pod drzwiami centrum handlowego stanął biały Mercedes Citaro oklejony w barwy domu towarowego. Należący do firmy Sekar-Trans autobus w końcu prezentował się godnie, mimo wieku – to odkupiony z Hamburga, wyprodukowany w 1997 roku pojazd.

Obsługiwał dwie linie – czerwoną na Jelonki i zieloną, na Ulrychów, o ich przebiegu i godzinach odjazdów informowały plakaty rozklejone w centrum handlowym, na oknie autobusu i specjalnie wydane ulotki. Mimo to autobus znów był pusty jak bęben. Linię skasowano w 2005 r., zaś autobus rok później objawił się jako n@utobus – mobilna kafejka internetowa ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji, a w 2011 roku promował ING Życie. Później słuch o nim zaginął.

Instalacja

  • wypakuj tekstury do folderu z autobusem\Texture\rep
  • sprawdź, czy działa wszystko tak, jak powinno.
  • jeśli wszystko działa, szerokiej drogi!

Porady

Realizm będzie jeszcze większy, jeśli z listy numerów taborowych dla Mercedesa Citaro wybierzesz pusty numer, a jako numer rejestracyjny wpiszesz WPR-29UM.

Chcesz wiedzieć więcej?

POBIERZ (DOWNLOAD)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s