Berlin pozdrawia Warszawę

MAN ND323 Lion’s City DD (BVG DL09) (OMSI Add-on X10)
mapa: Berlin X10 (Add-on X10)
licencja: CC BY-NC 4.0

3537 to jeden z ostatnich wyprodukowanych dla BVG Berlin piętrowych autobusów typu Lion’s City DD. Z taśmy montażowej zjechał w 2009 roku.

Do Warszawy przyjechał 25. kwietnia 2016 z okazji 25. rocznicy podpisania układu partnerskiego między Berlinem a Warszawą. W stolicy Polski był do 22. maja. Był jednym z elementów parady Schumana (7. maja), a także jednym z pojazdów obsługujących linię muzealną G do muzeum neonu podczas tegorocznej nocy muzeów.

Na co dzień kursował na linii 180 obsługując specjalny kurs skrócony na trasie Esperanto – Wilanów. Kursy piętrusa były wyszczególnione w rozkładzie jazdy, dodatkowo na przystankach umieszczono okolicznościowe rozkłady, wykonane na wzór berlińskich. Zawierały wyłącznie kursy autobusu piętrowego oraz informacje, dlaczego ten autobus kursował po Warszawie.

W ramach obchodów 25. rocznicy podpisania układu partnerskiego między stolicami Polski i Niemiec, w lipcu do Berlina pojechał jeden z najnowszych Solarisów Urbino z panelami fotowoltaicznymi na dachu. Wybór padł na autobus o numerze 5408. Zaś berliński 3537 po powrocie do swojego macierzystego miasta nie mógł ponownie otrzymać dotychczasowych tablic rejestracyjnych, zatem otrzymał nowe, wraz z nowym numerem taborowym – 3545.

POBIERZ (DOWNLOAD)

Reklamy

Jedna myśl na temat “Berlin pozdrawia Warszawę

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s